Ürün Filtresi

Apple iphone cep telefonu modelleri ve en ucuz fiyatları

77 adet ürün listelendi.
77 adet ürün listelendi.
Apple

Apple, Amerikan çok uluslu bir firmadır. Bilgisayar, kişisel bilgisayar, cep telefonu ve tüketici elektroniği alanında kendine has tasarımları ile üretim yapan bir firmadır.

1976 yılında kurulan firma İlk olarak Apple Computer olarak kurulmuş daha sonra Steve Jobs tarafından 2007 yılında iPhone’nun tanıtıldığı MacWorld Expo 2007 yılında şirketin ismi Apple Computer'dan Apple'a çevrildiğini duyurmuştur.

İlk olarak Apple I bilgisayarı ile tüketici elektironiği alnına giriş yapan firma buna takiben Apple II ve Apple III modelleri büyük beğeni toplamıştır.1984 yılında kendi işletim sistemi Mac OS' tanıtmış aynı yıl içersinde Macintosh 128K modelini piyasa sürmüş o günden bu güne kendi işletim sistemi Mac OS’u geliştirerek kullanmaya devam etmektedir.

Apple, 2001 yılında ilk iPod piyasa sürmüş, Apple'ın iTunes yazılımı ile birlikte şirketinin son nesil ürünlerinin ilki olmuştur. Daha sonra Apple Telekomünikasyon sektörüne 9 Ocak 2007 yılında iPhone ürünü ile girmiştir.3 Nisan 2010 yılında da iPad tablet bilgisayarını piyasa sürmüştür.

Apple, Masaüstü bilgisayarlarını iMac ve iMac pro olarak ürünlerini satışa sunmuştur. Taşınabilir bilgisayarlarını ise Macbook, Macbook Pro ve MacBook Air olarak piyasada satışa sunmaktadır.

yükleniyor