3D LED TV , 3D LCD TV ve 3D PLAZMA TV ‘LER HAKKINDA !

Evinizdeki televizyonun performansından memnun değil misiniz artık? Televizyonunuzdaki görsellik sizin için çok mu önemli?  O zaman size önerimiz en kısa zamanda bir 3d TV satın alın. 3d tv nedir, 3D fiyatları, 3D TV özellikleri, 3D TV için gereksinimler konularında sizlerle bilgilerimizi paylaşmak istiyoruz. 3D TV, LCD TV, LED TV ve Plazma TV fiyatları ve kampanyaları konusunda bu makalemizi okumadan bir televizyon almayın derim.

Ek olarak birçok TV kanalları yayınlarını 3D yayınlayarak bizlerin hizmetine sunmaya başladılar.Yüksek çöznürlüklü yayınlar ve 3D görüntü teknolisi ile seyredilemeye olanak sağlayan bu kanallar ile izlenilen yayınlardaki programlardaki görsellik seyredenlerin sanki bambaşka bir dünyada olduklarının hissini yaşatmaktadırlar.Bu keyifli seyirler için elbette bir 3D LED TV, 3D LCD TV veya 3D PLAZMA TV‘ye ihtiyacınız olduğunu da unutmamak gerekir.Yayınların kalitesini merak ederseniz eğer sunum yapılan mağazalarda bu görselliği inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

3 boyutlu televizyon ne işe yarar?

Bluray medyasına kaydedilen 3 boyutlu filmler, 3D özellikli televizyonda izlenebilir. 3 boyutlu TV yayınları da başladı. Özellikle spor aktiviteleri, özel kameralarla 3 boyutlu olarak çekiliyor ve yayınlanıyor. Fransa’da Orange, İngiltere’de Sky televizyonları bazı lig maçlarını 3D yayınladı. Fransa’da düzenlenen Roland Garros tenis turnuvası 3D yayınlandı. Eurosport ile işbirliği yapılarak, özel şifre kartlarıyla Avrupa’da 4000, Türkiye’de 15 ayrı noktada bu yayınlar izleyiciye tanıtıldı. Doğa çekimlerinin, belgesellerin yakında 3D olması gündemde. ABD’de Panasonic firmasıyla Nvidia’nın işbirliği söz konusu. Bu da işin oyun tarafı. Bilgisayarınızı revize ederek mevcut oyunları televizyonunuzda 3D oynamanız mümkün. Nvidia sonbaharda Avrupa ile aynı zamanda Türkiye’ye gelecek. 3D gözlük ve ekran kartı içeren kitleri var. 300 civarında bilgisayar oyununu 3D haline getirebiliyorlar. 3D video kameralarda sırada. İnsanlar diledikleri görüntüleri 3D çekecek ve izleyecek. Bu yılın sonlarına doğru bu kameraları görmeyi bekliyoruz.

Gün geçmiyor ki yeni donanımlı ve üst konfigürasyonlara sahip teknolojik ürünlerin yayınlanması ve piyasaya sürülmesi hızlı bir şekilde devam etmesin. Teknolojinin hızla gelişmesi ile Full HD (1920 x 1080 çözünürlüklü) televizyonlar evlerimizdeki yerlerini aldılar. Günlük hayatta her yerde karşımıza çıkan bu 3d teknolojisi hakkında ne kadar bilgimiz var peki?

Sinemalarda tanıştığımız üçüncü boyut artık fiyatların makul düzeylere gelmeye başlaması ile evlerimize de gelmeye başladı. Buna istinaden perakende sektöründe ise teknolojik ürün satışı gerçekleştiren mağazalar bu yeni teknolojiyi tüm müşterilerine en iyi şekilde tanıtmaya devam etmektedir. Bu teknoloji için eski mavi veya kırmızı renkteki gözlüklere ihtiyacınız da olmayacak. Artık çok daha özel
3D gözlükler var.

Peki 3D için başka neler gerekli?

• Öncelikle 3D özellikli bir 3D LED TV , 3D LCD TV  veya 3D PLAZMA TV gerekli elbette.
• Daha sonra yeterli sayıda (eşiniz, çocuklarınız ve misafirleriniz için mesela) özel 3D gözlüğüne ihtiyacınız olacak. Bu gözlükler normal gözlükler gibi değil, pil ile çalışan, usb ile şarj edilen cinsten ve uyumlu olduğu TV ile bluetooth sayesinde sürekli iletişim halinde. Farklı gözlere farklı yayın sayesinde 3. boyut yaşatılıyor. Gözlüklerin pil ömrü 40 saat civarında.
• Bir de buna uygun medya oynatıcı, mesela 3D uyumlu bir Blu-ray oynatıcı ve uygun cd. Blu-ray oynatıcınız yoksa çok yakında PS3 oyun konsolunuzu kullanabilirsiniz (yazılım güncellemesi pek yakında). Ancak yeterli yayın konusunda başlangıçta sıkıntılar kaçınılmaz.
• Ayrıca ara bağlantı için yüksek hızlı HDMI kablosu gerekli.
• Ses sistemi için bu yapıya uygun ve uyumlu bir sistem gerekli.

Peki ya eski sistemler? Eğer eski sistem bir 3D televizyonuz varsa, işlemci hızının bu teknolojiyi destekleyip desteklemeyeceğini araştırmanızda fayda var zira yeni sistemin gereksinimleri oldukça yüksek. Veya mevcut sisteminiz uyumlulaştırmak için destek gerekebilir. Eski tip HDMI kablolar da uygun değil malesef ve hatta eski 3D DVD’ler.

Mevcut yayınlar 3D boyutlu TV’de neye benzeyecek, eski yayınlar değişecek mi peki? 3D TV’ler çok kaliteli LCD TV’ler olduğundan (mesela 10 milyon:1 kontrast oranlı, yüksek yenileme hızlı 120-400 hz. ) mevcut yayınları oldukça yüksek kalitede gösteriyorlar, tabii gözlüğe gerek olmadan, standart yayın tarzında.

Peki 3D TV fiyatı nedir, pahalı değil mi? Mevcut 3D TV’ler 3 bin TL’den başlıyor. Takdir edilir ki, yeni bir teknolojik ürün çıktığında, arz-talep dengesinden ötürü ürünler diğer ürünlerden daha pahalı oluyor. Ayrıca, harcanan araştırma-geliştirme masrafları ve yatırım bir şekilde ürün fiyatlarına yansıyor. Ancak zaman içinde tıpkı mevcut LCD TV’lerin ucuzladığı gibi bu teknoloji de ucuzlayacak. 3D TV’ler aslında mevcut modellerdeki bir gelişmeden ibaret, TV’nin kendisinde baştan aşağı bir değişiklik yok. Bu nedenle ucuzlama süreci sanılandan daha kısa sürede gerçekleşecektir. Tabi gözlükler yepyeni ürünler, bir miktar yüksek fiyatlarını koruyacakları sanılsa da firmamızdan 3D TV gözlükleri çok uygun fiyatlar ile temin edebiliyorsunuz. Siz de 3D deneyimini yaşamak istiyorsanız, en azından sitemizdeki bu fırsatları, cazip taksit seçeneklerini ve kampanyaları incelmenizde yarar var.

3D televizyon marka ve modellerini incelemek için tıklayın.

yükleniyor