ARÇELIK K-2715 ARÇELİK Ekmek Yapma Makinesi 

Arçelik K-2715 Ekmek Yapma Makinası

ARÇELIK K-2715

4.4 / 5 , 221 oy

12,16 TL Kargo Ücreti
Kampanya Fiyatı
---
KDV Dahil
Kredi Kartına Tek Çekim Fiyatı
KDV Dahil
Nakit / Havale / EFT Fiyatı
KDV Dahil
» GÜÇ
:
800 Watt çalışma gücü
» HAZNE
:
Çift Hazne ile aynı anda ekmek yapabilme
» TASARIM
:
Cam Pencere
» ZAMAN AYARLAYICI
:
Var
» GARANTİ
:
2 Yıl
»
800 watt motor gücü, 11 adet program seçimi, cam pencere
»
Zamanlayıcı, Pişirme seçimi
»
Çift hazneli, hazır olunca sesli uyarı özelliği
Stokta Bulunmamaktadır!
En Avantajlı Taksitler

ARÇELİK K-2715 EKMEK YAPMA MAKİNESİ
 

 Aynı Anda İki Ekmek Pişirebilen, Zaman ve Program Ayarlı Ekmek Yapma Makinesi

Güç - 800 W
Program Seçimi - 11 (adet)
Çift Hazneli
Pişirme Seçimi - Çok, Orta, Az
Zamanlayıcı - Var
Cam Pencere - Var
Hazır Olunca Sesli Uyarı
On / Off Düğmesi - Var
1- Çift hazne hamur karıştırma kolları
2- Çiftli hazne
3- Tekli hazne hamur karıştırma kolları
4- Tekli hazne
5- Kapak
6- Gövde
7- Ölçü kabı
8- Büyük ölçü kaşığı
9- Küçük ölçü kaşığı
10- Hamur karıştırma kolu çıkarma kancası

Cihazın Kullanımı

Ekmek yapma makinesinin fişini prize takar takmaz LCD ekranı ışığı yanar ve bu sırada bir bip sesi duyulur ve 30sn. sonra bu ışık söner; varsayılan program 1'dir (standart programı gösterir ) ve LCD ekranda ''3:20'' görünür. Ancak ''3'' ile ''20'' arasındaki iki nokta devamlı yanmaktadır ve oklar sırasıyla Büyük ekmek boyutu ve orta pişirme konumunu göstermektedir (ayrıca, LCD ekranın altında ''Temp: 180 C'de gösterilir)


Program Seçimi

Farklı programları ayarlamak için kullanılır. Bu düğmeye her basıldığında (kısa bir bip sesiyle birlikte) program değişir. Düğmeye sürekli olmayan bir şekilde basınca, LCD ekranda 11 adet program dönüşümlü olarak gösterilir. İstediğiniz programı seçin. 11 programın işlevleri aşağıda açıklanmıştır.

Program Tarifleri

 1. 1.    Standart: Yoğurma, kabartma ve normal ekmek pişirme. Ayrıca, lezzeti artırmak için başka maddeler de ekleyebilirsiniz.
 2. 2.    Hızlı: Basic (Ana) ekmek için gerekenden daha az sürede somun ekmek yoğurma, kabartma ve pişirme. Ancak, bu ayarda pişirilen ekmek genellikle yoğun bir dokuyla birlikte daha küçüktür.
 3. 3.    Köy ekmeği: Yoğurma, kabartma ve daha uzun kabartma süresiyle


ekmek pişirme. Bu menüde pişirilen ekmek daha gevrek bir kabuğa ve daha hafif bir yoğunluğa sahiptir.

 1. 4.   Ultra hızlı: Çok çabuk bir şekilde yoğurma, kabartma ve pişirme. Ancak bu ekmek diğer menülere göre en kaba olanıdır.
 2. 5.   Tam buğday ekmeği: Tam buğday unuyla yoğurma, kabartma ve pişirme. Geciktirme işlevinin kullanılması kötü sonuçlara neden olacağından tavsiye edilmez.
 3. 6.   Kepek ekmeği: Kepek ekmeği yoğurma kabarma ve pişirme. Kepek ekmeği pişirmek içindir.
 4. 7.   Hamur hazırlama: Yoğurma ve kabartma var, ancak pişirme yoktur. Hamuru çıkarıp ekmek somunları, pizza, buğulu ekmek, vs. hazırlayın.
 5. 8.   Fırınlama: Yoğurma ve kabartma yapılmaz, yalnızca pişirme yapılır. Ayrıca, seçili ayardaki pişirme süresini artırmak için de kullanılır.
 6. 9.   Reçel hazırlama: Reçel ve marmelatları kaynatmak içindir. Meyve ve sebzeler ekmek tepsisine konulmadan önce doğranmalıdır.
 7. 10.  Sandviç ekmeği: Sandviç ekmeği yoğurma, kabartma ve pişirme. Hafif yoğunlukta ve daha ince kabuklu ekmek pişirme içindir.
 8. 11.  Özel program: Kişiye kendine özgü program yapma olanağı tanır. Bu program kullanıcıya yoğurma, kabartma, pişirme ve ısıtma

  Başlatma / Durdurma

  Seçilen pişirme programını başlatmak ve durdurmak için kullanılır. Bir programı başlatmak için “Başlatma/durdurma” düğmesine bir kez basın Kısa bir bip sesi duyulur ve zaman göstergesindeki (:) iki nokta yanıp sönmeye başladığında program da başlamış olur. Bir program başlatıldıktan sonra “Başlatma/ durdurma” düğmesi dışındaki tüm düğmeler devreden çıkar..

  Programı durdurmak için “Başlatma/ durdurma” düğmesine yaklaşık 3 saniye

   

  basın, uzun bip sesinin duyulmasıyla programın kapatıldığı onaylanır. Bu özellik programın durdurulmasını sağlar.

  Pişirme Sıcaklığı Seçimi

  Sıcaklık düğmesi ile kabuğun AZ (160˚C), ORTA (180ºC) veya ÇOK (200ºC) pişmesini seçebilirsiniz. İstediğiniz kabuk rengini seçmek için bu düğmeye basın. LCD ekranda ok işareti seçtiğiniz kabuk rengine gelecektir.

  Ekmek Büyüklüğü

  Ekmeğin büyüklüğünü seçmek için ekmek boyutu düğmesine basın. LCD ekrandaki ok işaretinin Büyük 1100 gr, Küçük 800 gr, Çiftli 500 gr (her bir hazne için) konumlarına hareket ettiğini göreceksiniz.Toplam çalışma süresi farklı ekmek büyüklüklerine göre değişecektir. Çiftli konum yanlızca çift ekmek haznesi için kullanılır. Lütfen çalışma süresinin farklı ekmek büyüklüklerine göre değişeceğine dikkat edin. Ekmek boyutu yanlızca normal beyaz ekmek, köy ekmeği , ultra hızlı, tam buğday, kepek ekmeği ve sandviç programları için geçerlidir.

  Sıcak Tutma

  Ekmek, pişirildikten 60 dakika sonrasına kadar otomatik olarak sıcak tutulabilir. Sıcak tutma sırasında ekmeği dışarı almak isterseniz, Başlatma/durdurma düğmesine 3 saniye basılı tutarak programı kapatın.

  ÖNEMLi UYARI: PROGRAM BiTiMiNDE EKMEĞi DIŞARI ALDIKTAN SONRA BAŞLATMA / DURDURMA DÜĞMESiNE 3 SANiYE BASIP MAKiNA DURDURULMALI VE ÜRÜNÜN FİŞİ PRİZDEN ÇEKİLMELİDİR.

  Bellek

  Ekmek pişirme işlemi sırasında elektrik kesintisi meydana gelirse, Başlatma/ durdurma düğmesine basılmasa bile, ekmek pişirme işlemi yaklaşık 15 dakika içinde otomatik olarak devam eder. Kesinti süresi 15 dakikayı geçerse, bellek korunamaz ve ekmek yapma makinesinin yeniden başlatılması gerekir. Ancak hamur, elektrik kesintisi meydana geldiği anda kabartma aşamasını geçmemişse, programı baştan başlatmak için doğrudan doğruya “Başlatma/durdurma” düğmesine basabilirsiniz.


Teknik Özellikler
GÜÇ
800 Watt çalışma gücü
HAZNE
Çift Hazne ile aynı anda ekmek yapabilme
ZAMAN AYARLAYICI
Var
TASARIM
Cam Pencere
GARANTİ
2 Yıl
 

Lütfen aşağıdaki bilgilendirme yazısını dikkatlice okuyun...

 • Bu sitede gösterilen ürün bilgileri üreticiler ve çeşitli kaynaklardan derlenmektedir ve sadece bilgi amaçlıdır. Ürün özellikleri ve bu sitede gösterilen bilgiler, inceleme anında değişmiş veya hatalı olabileceğinden dolayı, güncel ve kapsamlı bilgi edinmek için üretici sitelerine bakmanızı öneririz.
 • Üreticiler ve İstanbul Bilişim A.Ş.  ürün özelliklerini değiştirme hakkını saklı tutar. Ürün bilgilerinin kullanımından ötürü İstanbul Bilişim A.Ş. sorumluluk kabul etmez.
EN ÇOK SATILAN BENZER ÜRÜNLER


yükleniyor