Arçelik k-2720 Ekmek Yapma Makinası

4.3 / 5 - 236 oy
Stok Durumu: Stokta Bulunmamaktadır!
Güç : 800 Watt çalışma gücü
Hazne : Çift Hazne ile aynı anda ekmek yapabilme
Tasarim : Cam Pencere
Zaman Ayarlayici : Var
Garanti : 2 Yıl

ARÇELİK K-2715 EKMEK YAPMA MAKİNESİ
 

 Aynı Anda İki Ekmek Pişirebilen, Zaman ve Program Ayarlı Ekmek Yapma Makinesi

Güç - 800 W
Program Seçimi - 11 (adet)
Çift Hazneli
Pişirme Seçimi - Çok, Orta, Az
Zamanlayıcı - Var
Cam Pencere - Var
Hazır Olunca Sesli Uyarı
On / Off Düğmesi - Var
1- Çift hazne hamur karıştırma kolları
2- Çiftli hazne
3- Tekli hazne hamur karıştırma kolları
4- Tekli hazne
5- Kapak
6- Gövde
7- Ölçü kabı
8- Büyük ölçü kaşığı
9- Küçük ölçü kaşığı
10- Hamur karıştırma kolu çıkarma kancası

Cihazın Kullanımı

Ekmek yapma makinesinin fişini prize takar takmaz LCD ekranı ışığı yanar ve bu sırada bir bip sesi duyulur ve 30sn. sonra bu ışık söner; varsayılan program 1'dir (standart programı gösterir ) ve LCD ekranda ''3:20'' görünür. Ancak ''3'' ile ''20'' arasındaki iki nokta devamlı yanmaktadır ve oklar sırasıyla Büyük ekmek boyutu ve orta pişirme konumunu göstermektedir (ayrıca, LCD ekranın altında ''Temp: 180 C'de gösterilir)


Program Seçimi

Farklı programları ayarlamak için kullanılır. Bu düğmeye her basıldığında (kısa bir bip sesiyle birlikte) program değişir. Düğmeye sürekli olmayan bir şekilde basınca, LCD ekranda 11 adet program dönüşümlü olarak gösterilir. İstediğiniz programı seçin. 11 programın işlevleri aşağıda açıklanmıştır.

Program Tarifleri

 1. 1.    Standart: Yoğurma, kabartma ve normal ekmek pişirme. Ayrıca, lezzeti artırmak için başka maddeler de ekleyebilirsiniz.
 2. 2.    Hızlı: Basic (Ana) ekmek için gerekenden daha az sürede somun ekmek yoğurma, kabartma ve pişirme. Ancak, bu ayarda pişirilen ekmek genellikle yoğun bir dokuyla birlikte daha küçüktür.
 3. 3.    Köy ekmeği: Yoğurma, kabartma ve daha uzun kabartma süresiyle


ekmek pişirme. Bu menüde pişirilen ekmek daha gevrek bir kabuğa ve daha hafif bir yoğunluğa sahiptir.

 1. 4.   Ultra hızlı: Çok çabuk bir şekilde yoğurma, kabartma ve pişirme. Ancak bu ekmek diğer menülere göre en kaba olanıdır.
 2. 5.   Tam buğday ekmeği: Tam buğday unuyla yoğurma, kabartma ve pişirme. Geciktirme işlevinin kullanılması kötü sonuçlara neden olacağından tavsiye edilmez.
 3. 6.   Kepek ekmeği: Kepek ekmeği yoğurma kabarma ve pişirme. Kepek ekmeği pişirmek içindir.
 4. 7.   Hamur hazırlama: Yoğurma ve kabartma var, ancak pişirme yoktur. Hamuru çıkarıp ekmek somunları, pizza, buğulu ekmek, vs. hazırlayın.
 5. 8.   Fırınlama: Yoğurma ve kabartma yapılmaz, yalnızca pişirme yapılır. Ayrıca, seçili ayardaki pişirme süresini artırmak için de kullanılır.
 6. 9.   Reçel hazırlama: Reçel ve marmelatları kaynatmak içindir. Meyve ve sebzeler ekmek tepsisine konulmadan önce doğranmalıdır.
 7. 10.  Sandviç ekmeği: Sandviç ekmeği yoğurma, kabartma ve pişirme. Hafif yoğunlukta ve daha ince kabuklu ekmek pişirme içindir.
 8. 11.  Özel program: Kişiye kendine özgü program yapma olanağı tanır. Bu program kullanıcıya yoğurma, kabartma, pişirme ve ısıtma

  Başlatma / Durdurma

  Seçilen pişirme programını başlatmak ve durdurmak için kullanılır. Bir programı başlatmak için “Başlatma/durdurma” düğmesine bir kez basın Kısa bir bip sesi duyulur ve zaman göstergesindeki (:) iki nokta yanıp sönmeye başladığında program da başlamış olur. Bir program başlatıldıktan sonra “Başlatma/ durdurma” düğmesi dışındaki tüm düğmeler devreden çıkar..

  Programı durdurmak için “Başlatma/ durdurma” düğmesine yaklaşık 3 saniye

   

  basın, uzun bip sesinin duyulmasıyla programın kapatıldığı onaylanır. Bu özellik programın durdurulmasını sağlar.

  Pişirme Sıcaklığı Seçimi

  Sıcaklık düğmesi ile kabuğun AZ (160˚C), ORTA (180ºC) veya ÇOK (200ºC) pişmesini seçebilirsiniz. İstediğiniz kabuk rengini seçmek için bu düğmeye basın. LCD ekranda ok işareti seçtiğiniz kabuk rengine gelecektir.

  Ekmek Büyüklüğü

  Ekmeğin büyüklüğünü seçmek için ekmek boyutu düğmesine basın. LCD ekrandaki ok işaretinin Büyük 1100 gr, Küçük 800 gr, Çiftli 500 gr (her bir hazne için) konumlarına hareket ettiğini göreceksiniz.Toplam çalışma süresi farklı ekmek büyüklüklerine göre değişecektir. Çiftli konum yanlızca çift ekmek haznesi için kullanılır. Lütfen çalışma süresinin farklı ekmek büyüklüklerine göre değişeceğine dikkat edin. Ekmek boyutu yanlızca normal beyaz ekmek, köy ekmeği , ultra hızlı, tam buğday, kepek ekmeği ve sandviç programları için geçerlidir.

  Sıcak Tutma

  Ekmek, pişirildikten 60 dakika sonrasına kadar otomatik olarak sıcak tutulabilir. Sıcak tutma sırasında ekmeği dışarı almak isterseniz, Başlatma/durdurma düğmesine 3 saniye basılı tutarak programı kapatın.

  ÖNEMLi UYARI: PROGRAM BiTiMiNDE EKMEĞi DIŞARI ALDIKTAN SONRA BAŞLATMA / DURDURMA DÜĞMESiNE 3 SANiYE BASIP MAKiNA DURDURULMALI VE ÜRÜNÜN FİŞİ PRİZDEN ÇEKİLMELİDİR.

  Bellek

  Ekmek pişirme işlemi sırasında elektrik kesintisi meydana gelirse, Başlatma/ durdurma düğmesine basılmasa bile, ekmek pişirme işlemi yaklaşık 15 dakika içinde otomatik olarak devam eder. Kesinti süresi 15 dakikayı geçerse, bellek korunamaz ve ekmek yapma makinesinin yeniden başlatılması gerekir. Ancak hamur, elektrik kesintisi meydana geldiği anda kabartma aşamasını geçmemişse, programı baştan başlatmak için doğrudan doğruya “Başlatma/durdurma” düğmesine basabilirsiniz.


Ürün Özellikleri:
GÜÇ 800 Watt çalışma gücü
HAZNE Çift Hazne ile aynı anda ekmek yapabilme
ZAMAN AYARLAYICI Var
TASARIM Cam Pencere
GARANTİ 2 Yıl
Açıklama
800 watt motor gücü, 11 adet program seçimi, cam pencere
Zamanlayıcı, Pişirme seçimi
Çift hazneli, hazır olunca sesli uyarı özelliği
İhtiyacı olan alsın
Ekmek makinası yapılan ekmekleri gerçektende istenilen düzeyde ve mükemmel olarak yapıyo tavsiye ederim
/ Erzincan
Tavsiye edilir.
Doğum günü için eşime aldım.İlk denememiz de Tam buğday ekmeğini denedik 10 numara sonuç aldık.Güzel pişiriyor. Plastik aksamları ilerde sıcakdan ne olur bilmiyorum keske plastik olmasaydı. 14.07.2014 öğlen sipariş verdim. 17.07.2014 sabah elime ulaştı.
/ Ankara
ÇOK MEMNUNUM
Bir arkadaşım bana çok tavsiye ettiği için ben de İstanbul Bilişimden almıştım. 6 aydır kullanıyorum, çok memnunum. Kitapçıktaki miktarları ölçekle tam olarak uygularsanız ekmek gerçekten çok güzel oluyor, yemeye doyamıyorsunuz. Ama göz kararı uygularsanız olmuyor.
/ Tokat
TEŞEKKÜRLER
15 GÜN ÖNCE ARÇELİK 2715 EKMEKYAPMA MAKİNESİNDEN 1 TANE ALDIM GERÇEKTEN ÇOK HIZLI GELDİ. MAKİNEDEN DE MEMNUN KALDIĞIM İÇİN BUGÜN HEDİYE OLARAK ARKADAŞIMA BİR TANE DAHA ALDIM
/ Konya
arçelik 2515 ekmek yapma makinesi
öncelikle hızlı kargo ve özenli paketleme için teşekkür ederim.ilk ekmeğimiz gayet güzel oldu artısı daha önceki makinem ekmeğin üzerini kızartmıyordu ama arçelikle bu problem ortadan kalkmış old arçelik güvencesiyle herkese tavsiye ediyorum.
/ Muğla
memnunum
ürün çok güzel almak isteyen kişiler bu ürünü bu siteden alabilirler
/ Ankara
10 aylik kizim ve esim icin...
Tam 2 yil boyunca ekmegimizi bu makinede yaptik. Klavuzdaki tarife uyduk ve cikan ekmegin tadini-yumusakligini cok begendik. Cihaz arizalaninca, bu siteden 1 tane daha siparis verdim. Ozellikle kucuk cocugunuz varsa katı gıdaya basladıysanız (ki esim bu konuda cok titizdir!) kesin ve kesin almalısınız.
/ Gaziantep
pratik
bu üründen aylar önce eşim için aldım çok severek kullanıyor. Aynı üründen şimdi hediye olarak başka arkadaşıma aldım umarım en kısa zamanda gönderilir.
/ Kırşehir
katkısız doğal ekmek
çok güzel ekmekler yaptım kullanımı çok kolay gözünüzde büyütmeyin iyiki almışım sağlığımız için değer.
/ Tokat
Kilo yapabilir :))
Evde ekmek yapmak güzel, müthiş lezzetli ekmekler yapabiliyoruz ama bu kiloları ne yapcez?
/ İstanbul
Memnun kaldım
ekmekler süper oldu. memnun kaldım. keşke kargo da bedava olsaydı... bu arada hızlı kargo için teşekkürler....
/ Ankara
İyi Makina
İyi ekmek yapıyor,en uygun fiyat ve Arçelik güvencesiyle.Herkese tavsiye ediyorum.
/ Aydın
ÜRÜN SÜPER
bu ürünün aynısından kullanmaktayım harika ekmek yapıyor, şimdi hediye etmek için 2.sini alıyorum. fiyat olarakl buradan ucuzu yok inş. hızlı kargoya verilir.
/ İstanbul
İmm
Bi komşum çok metetti en uygun fiyat burda. bugün siparişi verdim gelsin kullanınca gene paylaşırım.
/ Ankara
ekmek
köy ekmeği bile yapabiliyorum.harika birşey.çok sayıda programıve fonksiyonu var.tavsiye ederim
/ İstanbul

Ürün adresinize ulaştığı günden itibaren 14 gün içinde 0850 333 0 912 numaramızdan müşteri hizmetlerimizle irtibata geçerek iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

İade talebinizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Servis tarafından kurulum gerektiren ürünlerin kurulumunun yapılmasıyla ürünler kayıt altına alınmış olur. Böylece ikinci el statüsüne girmiş olur. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün yeniden satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir. Bu nedenle de servis tarafından kurulumu yapılmış olan ürünlerde cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

Her türlü yazılım ve programlarında, DVD, DIVX, VCD, CD, MD, videokasetlerde, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerinde (toner, kartuş, şerit v.b) ile kişisel bakım / kozmetik malzemelerinde cayma hakkının kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır.

*Ücret iadesi; iade işlemleriniz onaylandıktan sonra kredi kartınıza / banka hesabınıza 3 iş günü içinde yapılmaktadır.
Ödeme işlemlerinin hesaba yansıma süresi bankalara göre farklılık gösterebilir.

Lütfen aşağıdaki bilgilendirme yazısını dikkatlice okuyun...

 • Bu sitede gösterilen ürün bilgileri üreticiler ve çeşitli kaynaklardan derlenmektedir ve sadece bilgi amaçlıdır. Ürün özellikleri ve bu sitede gösterilen bilgiler, inceleme anında değişmiş veya hatalı olabileceğinden dolayı, güncel ve kapsamlı bilgi edinmek için üretici sitelerine bakmanızı öneririz.
 • Üreticiler ve İstanbul Bilişim ürün özelliklerini değiştirme hakkını saklı tutar. Ürün bilgilerinin kullanımından ötürü İstanbul Bilişim sorumluluk kabul etmez.
yükleniyor